Wellinger z kolejną kontuzją

Niedawno nadeszła wiadomość, że Andreas Wellinger doznał kolejnej kontuzji. Po kapitalnych czasach ciągle młodego Niemca nadeszły bardzo trudne czasy. Jak rozwinie się jego kariera?

Wellinger od lat uchodził za bardzo utalentowanego skoczka. W 2015 roku zdobył wicemistrzostwo świata juniorów zarówno indywidualnie, jak i w drużynie. Rok wcześniej zdobył mistrzostwo olimpijskie w drużynie. Zaliczył też wtedy swoje pierwsze zwycięstwo w zawodach Pucharu Świata, zwyciężając w Wiśle.

Zanotował świetne sezony 2016/2017 i 2017/2018, gdy 18 razy stawał na podium, a na dodatek zdobył mistrzostwo olimpijskie na normalnej skoczni. Rok wcześniej dwukrotnie został wicemistrzem świata. Wydawało się, że będzie przez długi czas pozostawał na szczycie.

Niestety słabiej poszło mu w kolejnym sezonie, gdy tylko raz stanął na podium. Wszystko posypało się przed rokiem, gdy podczas treningu zaliczył upadek, który spowodował zerwanie więzadeł w prawym kolanie. Przez to stracił cały sezon.

Niebawem miał wrócić do treningów na skoczni, jednak w Australii, gdzie przebywał na wakacjach, dopadła go pandemia koronawirusa, przez co miał utrudniony powrót do Niemiec. Na dodatek podczas surfingu zaliczył upadek i złamał obojczyk.

24-latek przeszedł operację jeszcze na Antypodach. Co prawda kontuzja nie jest tak poważna jak poprzednia, jednak spowoduje małe zmiany w okresie przygotowawczym. Czy limit jego pecha zostanie już wyczerpany? I czy Niemiec wróci do wysokiej formy sportowej, którą prezentował dwa sezony temu?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: