Gattuso odpowiada na dywagacje dotyczące pensji

Gennaro Gattuso oraz dyrektor sportowy Napoli, Cristiano Giuntoli zrzekli się swojej kwietniowej pensji, by pieniądze mogły być wypłacone 30 pracownikom klubu.

Niedawno włodarze klubu wysłali bowiem pracowników klubu na przymusowy bezpłatny urlop, przez co nie dostali pensji na marzec i kwiecień. Trener i dyrektor sportowy zdecydowali się zrzec ze swojej pensji, by pieniądze mogły być wypłacone właśnie reszcie pracowników.

I być może to właśnie najlepsza odpowiedź na pytania, czy piłkarze i trenerzy powinni pozwalać na obniżkę swoich pensji w związku z pandemią koronawirusa. Ciężkie czasy nadeszły bowiem niemal we wszystkich sektorach, w związku z tym warto na chwilę zapomnieć o własnych potrzebach, w przypadku zawodników, których pensje wynoszą dużo więcej niż przeciętnego człowieka.

Ze swoich należności miesięcznych zrezygnowali piłkarze Juventusu, na obniżkę pozwoliło mnóstwo klubów. Większość nie potrzebowała do tego decyzji klubu, tylko sami pozwolili na obcięcie pensji, po to by pieniądze mogły powędrować do zarabiających dużo mniej pracowników klubu.

Oczywiście niepoważne byłoby obcinanie pensji tym zawodnikom, którzy przez jakiś czas nie dostawali należności, z winy klubu. W takiej sytuacji ciężka sytuacja zawodników o której mówią jest jak najbardziej słuszna i klub nie powinien poruszać tematu obniżki pensji, jeżeli nie spełniał swojego obowiązku do tej pory. Z podobnego powodu ze swojej gaży nie chcą rezygnować piłkarze Napoli, ze względu na karę nałożoną przez prezydenta klubu.

Jednak w przypadku zawodników, którzy na bieżąco dostawali pensje, wydaje się, że chwilowa obniżka pensji, po to by wesprzeć bardziej potrzebujących. Pierwszy z oficjalnym oświadczeniem ruszył Rafał Gikiewicz, który zrezygnował z części zarobków. Wydawało się to zrozumiałe.

I choć wielu piłkarzy, wręcz alergicznie reagowało na wieść o czasowej obniżce zarobków, opinia o takich piłkarza idzie mocno w dół. Przy zarobkach miesięcznych w wysokości kilkudziesięciu tysięcy złotych, zawodnicy z całą pewnością powinni już dawno odłożyć jakąś kwotę na ciężkie czasy. Jak już wielokrotnie padało hasło – Czyny, nie słowa definiują kim jesteś.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: