Koniec AMO. Ale Gorzów ma inny plan

W związku z pandemią koronawirusa PZPN poinformował o zamknięciu kilku swoich projektów, w tym działającym w całej Polsce. Gorzów Wielkopolski postanowił jednak to obejść.

Szalejąca ciągle pandemia koronawirusa, powoduje wiele ograniczeń, również ze względów finansowych. Z tego względu Polski Związek Piłki Nożnej postanowił zrezygnować z kilku swoich projektów, po to by zaoszczędzonymi w ten sposób pieniędzmi, wspomóc kluby grające w Centralnej Lidze Juniorów.

PZPN zrezygnował dlatego z prowadzenia flagowej bezpłatnej inicjatywy, w postaci Akademii Młodych Orłów, która funkcjonowała do tej pory w blisko 30 ośrodkach w całej Polsce.

Gorzów Wielkopolski postanowił jednak kontynuować ten projekt, już bez bezpośredniego wsparcia PZPN-u. Stąd powołanie Akademii Ziemi Gorzowskiej, organizowane przez Stilon Gorzów oraz Gorzowskie Centrum Piłkarskie, w którym wszyscy mają pracować według dotychczasowej filozofii i trenowani przez dotychczasowych trenerów, na czele z dotychczasowym koordynatorem Arturem Andruszczakiem.

Takim inicjatywą z całą pewnością należą się oklaski. Gdy wszyscy zajęci są liczeniem strat i życiem w ogólnym strachu, gorzowska piłka nadal będzie szła w dobrym kierunku,

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: