Holandia podjęła drastyczną decyzję

Holenderski rząd poinformował, że do 1 września nie odbędzie się tam żadne wydarzenie sportowe.

To pierwszy kraj, który zdecydował się na taką decyzję. Nie chcąc ryzykować zdrowia całego społeczeństwa, w odróżnieniu od innych krajów, „Kraj Tulipanów” nie zezwala na profesjonalne zawody sportowe, nawet bez obecności kibiców, aż do 1 września.

Tym samym rozgrywki Eredivisie zostały zakończone, choć jeszcze niedawno władze przygotowały plan powrotu na boiska, wierząc, że dokończenie sezonu będzie możliwe do przeprowadzenia. Jak poinformował premier Holandii, Mark Rutte, nie ma zamiaru ryzykować zdrowia wszystkich, a także angażować policjantów, którzy mają teraz ważniejsze sprawy, niż obsługę wydarzeń sportowych.

Pozostaje teraz kwestia spadków i awansów w „Kraju Tulipianów”. Na ten moment rozegrano w Eredivisie 26 z 38 zaplanowanych kolejek. Na czele są dwa zespoły, z taką samą liczbą punktów, AZ Alkmaar i Ajax Amsterdam.

Holandia zostaje pierwszym krajem, który postanowił nie czekać na rozwój sytuacji i ewentualnie ryzykować zdrowia wszystkich dla wydarzeń sportowych, choć z całą pewnością odbije się to na wielu klubach.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: